چرا سیستم های ابری؟

استفاده از سیستم های شخصی و کامپوتر های همراه یکی از راه های نگهداری اطلاعات می باشد ولی موضوع مهمی که در این میان بسیار مهم است این واقعیت است که :

آیا کامپیوتر من هیچگاه خراب نمی شود؟

آیا ممکن نیست کامپیوتر همراه من گم شود؟

آیا تا حالا کامپیوتر کسی دزدیده نشده است؟

آیا هر شخص به هر میزان اطلاعات فنی آیتی به صورت روزانه از اطلاعاتش بک آپ میگیرد؟

آیا تا به حال در خارج از محل کار خود نیاز به اطلاعات خود نداشته اید؟

در صورتی که پاسخ تمام سوالات فوق خیر است، احتمالا ادامه مطلب برای شما جذاب نمی باشد.

ولی….

اگر سوالات فوق خاطرات تلخ و مشکلاتی در گذشته را به یادتان آورده است، لطفا ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

یکی از راه حل های جدید در رابطه با جلوگیری از بروز مجدد این اتفاقات ناگوار که در برخی موارد مشکلات زیادی را برای ما بوجود آورده اند، سیستم های ابری (cloud-service)  می باشد. این سیستم ها به طور گسترده ای در حال تغییر ابزار های مدیریت کسب و کارهای نوین هستند.

در این سیستم های به جای اینکه دیتاهای شما بر روی کامپیوتر های شخصی که هیچگونه تعمیر امنیتی برای آنها در نظر گرفته نشده است بر روی سرورهای مراکز دیتا (Data Center) قرار گرفته و این مراکز با صرف هزینه های زیاد سخت افزاری و نرمافزاری امنیت سرور های خود را تضمین نموده و به شما این اطمینان را می دهند که هیچگاه اطلاعات شما از بین نمی رود.

از جمله مزیت هایی دیگری که سیستم های ابری دارند این است که در هر زمان و هر مکان امکان دسترسی به اطلاعاتان را در اختیار شما قرار می دهند و این امر سبب می شود هیچگاه به محیط کار و میزکار خود وابسته نباشید. در جلسات و خارج از محیط کار اطلاعات کامل و شفاف در اختیار داشته باشید و تصمیم گیری بهتر و دقیق تری داشته باشید.

احتمالا سوالی که در ذهنتان بوجود آمده است اینست که: “چه تضمینی وجود دارد که اطلاعات ما به دست رقبای ما نیفتد؟

پاسخ این سوال روشن است. سیستم هایی که به صورت ابری تهیه می شوند، دیتاهای شما را به گونه ای ذخیره می نمایند که تنها توسط شما قابل ترجمه بوده و این اطلاعات برای سایرین بدون مفهوم و غیر قابل دستیابی می باشد.

پس، بیایید با هم و در کنار هم شیوه های سنتی استفاده از نرم افزارهای قدیمی و غیر امن را کنار گذاشته و دیگر خاطرات بد گذشته را تجربه نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست